Yorum yapılmamış

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

HAKKIMIZDA

Firmamızın temelleri 1970’li  yılların sonunda Adıyaman ili BESNİ ilçesinde atılmıştır, kıymetli büyüğümüz  MAHLİ ÖREKŞELE önderliğinde tekstil sektörüne kilim dokuma işiyle atılan aile şirketimiz 80li yıllarda Uşak ilindeki tekstil potansiyelini görerek kilim dokuma üretimini Uşak iline taşımıştır. Sektörde atılım yaparak Uşak iline ilk otomatik halı dokuma tesisini kurmuştur ve halı dokuma sektöründe ön sıralarda yer almıştır.

İlerleyen yıllarda firmamız halı sektöründe hizmetini sonlandırmış ve sektördeki faaliyetlerine  Straygarn iplik tesisinde yünlü kumaş ve çorap ipliği üretimi yaparak  devam etmiştir. 2007-2008 yıllarında sektörde yeni yatırımlar yaparak, günlük 6 ton kapasite ile Openend iplik tesislerinde üretime devam edilmiştir. Şirketimiz aynı yıllarda Keçi Kılından Çadır üretimi yapmaya başlayarak farklı bir tekstil sektörüne daha adım atmıştır.

2019 yılı itibari ile 16000m2’si  kapalı, 26000m2’si açık alanda kurulu,

 • Openend Tesislerinde; Dokuma, Triko ve Çorap Sektörleri için Aylık 350 ton Orjinal ve Rejenere elyaf karışımlı iplik üretimi,
 • Straygarn Tesislerinde; Dokuma, Triko ve Çorap Sektörleri için Aylık 30 ton Orjinal ve Rejenere elyaf karışımlı iplik üretimi,
 • Yarı-Kamgarn Tesislerinde; El örgü ve Triko Sektörleri için Aylık 50 ton Orjinal ve Rejenere elyaf karışımlı iplik üretimi gerçekleştirmektedir.

Öryün Tekstil firması Saray Çadır iştiraki bünyesinde Arap ülkelerinin geleneksel kıl çadır pazarının yüzde 60’ına hitap edebilecek kapasite ile yıllık 5,5 milyon m2 kıl çadır üretimi gerçekleştirmektedir.

Hali hazırdaki üretimini artırmayı amaçlayan firmamız kurucu önderleri; dedelerinden aldığı bayrağı torunlarına aktarmayı hedeflemekte olup ülke ekonomisine daha büyük katkılar ve istihdam sağlamayı amaçlamaktadır.

KURUMSAL

Mükemmel hizmeti ilke edinen Öryün Tekstil, müşteri memnuniyeti kazanmış bir firma olmakla beraber başarısını gelecek nesillere taşıyarak oluşturduğu hizmet anlayışı ile Türkiye ve dünya genelinde sektörde öncü firmalar arasında yer almayı başarmıştır ve başarının vermiş olduğu haklı gurur ile pazar payını sürekli arttırmayı hedeflemektedir.

Öryün Tekstil, girişimleri ile yarattığı güven ortamında, müşterilerine, kaliteden asla ödün vermeyerek; hızlı ve ekonomik çözümler sunarak katma değer yaratmayı kendine misyon edinmiştir.

 

Müşterilerimiz için değer yaratmak, beklentilerine kalite ve istikrarla cevap vermek işletmemizin öncelikli prensiplerinden biridir. Ürünlerimize sahip çıkarak satış esnasında ve satış sonrasında da müşterilerimizin yanında olmak ise en önemli görevimizdir.

Öryün Tekstil, ülke ekonomisine katkıda bulunan, toplumsal sorumluluk arin bilincinde, çevreye saygılı, doğal kaynakları en iyi şekilde kullanan, insana değer veren, işbirliği içindeki firmaların da bu konulara önem vermesini sağlayan bir üretim prensibiyle ilerlemektedir.

 

ÜRÜNLERİMİZ

ÖRYÜN TEKSTİL son teknolojili Open-End, Straygarn ve Yarı Kamgarn  makinelerinde 30 yılı aşkın tecrübesiyle birlikte orijinal ve geri dönüştürülmüş Akrilik, Yün, Pamuk ve diğer çeşitli elyaf karışımlı renkli iplikler üretmektedir.

Ürün Gamımız : 100% Akrilik, Akrilik / Yün, Akrilik / Yün / Polyester ,Pamuk / Polyester , Pamuk / Akrilik ,   Akrilik / Yün / Poliamid / Viskon vs. gibi müşterilerimizin ihtiyacı doğrultusunda her türlü karışımlı iplikleri düz ve melanj renkler olarak üretmekteyiz.

Üretim Aralığımız :  Ne 2/1 den Ne 20/1 e (Nm 1/3000 – Nm 1/35000) kadardır. 

Ayrıca 2 kattan 20 kata kadar da büküm yapılabilmektedir.

Kalite Kontrol

 • Hammadde, yarı mamul ve mamulleri cins ve kalitelerine göre ayrılarak elyaflardan örnekler alınır,
 • Örnekler, mühendis ve teknikerlerimiz tarafından kontrol edilerek uygun olan hammaddeler üretime yönlendirilir.
 • Test sonuçları ilgili grafiklere işlenir, değerlendirilir ve sonuçlarla ilgili raporlar hazırlanır,
 • Üretim neticesinde çıkan iplikler, laboratuvarımızda kontrol edilerek paketlenmeye alınır.
 • Önce Çevre prensibiyle, üretimde sorumluluk bilinci, üstün hizmet anlayışı, Ar-Ge çalışmaları ve teknolojik yeniliklere duyarlılığı ile Öryün İplik sürekli kendisini yenilemekte ve güncel kalmaktadır.

SERTİFİKALARIMIZ

 

Öryün Tekstil Dış Tic. San .Ltd. Şti. Global Recycled Standard CU1004992 Sertifika Numarası İle Sertifikalandırılmıştır.


ÜRETİM

BİZDEN HABERLER

BİZE ULAŞIN

Merkez

 • Adres:  Organize Sanayi Bölgesi 101. Cadde No:21 Uşak/Türkiye
 • Telefon:  +90 276 227 99 80
 • Mobil ve Whatsapp:  +90 532 296 22 52
 • Fax:  +90 276 502 02 03
 • E-Posta:  info@oryun.com.tr

Şube

 • Adress: Topçular Mah. Kışla Cad. Tikveşli Sk. Doku Sanayi Sitesi No:9/109 Eyüp/İstanbul/Türkiye
 • Telefon:  +90 212 577 03 67
 • Fax:  +90 212 577 03 68
 • E-Posta:  info@oryun.com.tr
 •  

İsim Soyisim (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon (gerekli)

Konu

İletiniz